esmaspäev, detsember 28

värvusteraapia

eesti keeles on ilmunud Karl Rybergi raamat "Elavad värvid", mida kindlasti soovitan lugeda. ta on praktik. praktilised kogemused inimeste psüühiliste hädade ravimisel (üks ta raamatus toodud näide viib mõtted kohe tolteekide nn vanade nägijate ajastu temaatikale; kirjelduse järgi väga need tegelased, kes ühe patsiendi unenägemisse tungisid)
teraapia põhimõte järgmine: inimesel lastakse valida värvid, mida ta tahaks kogeda. ja siis genereeritakse kerakujulisse seest valgesse ruumi ainult selle sagedusega valgus. inimene tajub kogu kehaga ruumi keskel olles ainult seda sagedust. resoneerub sellele.
väide on see, et inimene instinktiivselt teab, millisesse sagedusse tal on tarvis häälestuda, mis sageduspiirkonnas on tal häälestamatus (mis on ka vastava füüsilise või vaimse vaevuse põhjuseks).
ja ta valib raviks välja just need värvid.
väide ka see, et vaid paarist seansist piisab, et saada ennast häälestunuks.
tean, et kuskil skandinaavias ja inglismaal on ehitatud selliseid värvusteraapia kambreid. kunagi leidsin isegi kellegi kirjelduse oma isikliku kogemuse kohta seal käimisest. aga hetkel väsisin otsimast.
igatahes Rybergi enda firma kodulehel nad reklaamivad vaid sellist portatiivset seadet.

kui see Muutujate organisatsiooni idee tõesti liikuma saab ja saab hakata reaalsest keskuse loomisest mõtlema, siis kindlasti tahaks sinna ka selle värvusteraapia kambri ehitada.
usun väga sellesse.
me oleme mitte ainult see, mis me sööme,
vaid ka see, mis me tajume (kuulmisteraapia peaks toimima samal põhimõttel -- me korrastame oma häälestust läbi kindlate helidega resoneerimise) -- näeme ja kuuleme (kompamise osas olen enda peal ise praktiseerinud midagi ja see tõesti avardas mu tunnetust).
selle vastandina siis ka tajude puudumine -- REST, isolation tankfloating
tantsuteraapia on ilmselgelt samuti vajalik.

kui on inimesed, kes tahavad ennast muuta, kes tahavad saada toimivamaks, tõhusaks -- siis tuleb otsida teed selleks.
ja Muutujate organisatsiooni kaudu saab selle toimima, saab vabaks äri tegemise kitserinnalisusest.

Kommentaare ei ole: