laupäev, oktoober 24

KODU

 sattusin etv-s vaatama oma teostuse ilult ja mõtlemise tasakaalustatuselt tähelepanuväärset prantsuse dokfilmi KODU. filmi lõpus oli veebiaadress (kliki logole):

 
sealt leiab ka lingi filmi vaatamiseks googles.

mis mind kõigepealt tõmbas, oli posterite programm koolidele. mastaapsete vaadete kasutamine oli filmi enda üks võimsamaid kujundusvõtteid. triviaalne olme sai läbi kaamera kaugemale viimise hämmastavalt ilusaks.
elu mustrid.
jah, seal on ekraani taustapiltide allalaadimise koht. aga seal kõigest 4 pilti.
ja mida enam ma seal ringi vaatasin, seda enam tahtsin endale taustapilti. midagi tõeliselt inspireerivat.
et kui lähen arvutisse siis saan sellest inspireeriva sädeme.
ja seal on koolidele tasuta posterite programm. seda seni vaid prantsuse keeles. aga googgle translate aitas
sealt piltide kättesaamine vähe keerulisem, aga lõpuks läksin seda teed, et läksin ühele kolmest all olevale programmile. seal tuleb avaneval pildil klikkida almisele vasakpoolsele ribale (tähistasin punase noolega) ja siis saab lahtituleval valikuribal otsida endale meelepärane pilt.igal avaneval lehel on failide allalaadimise lingid. jpg-dest on suurima mõõduga 1280x800 ja seal on see hall pind karvaste tekstidega suurelt ümber, seega korralikku taustapilti sellest ei saa. kui vähegi oskad, siis soovitan võtta A4 pdf alla laadida (A3 on üllatuslikult madalama kvaliteediga) ja siis pildipind sealt välja croppida ja ekraani suurusele vastavaks teha (kui ei oska, siis võta ühendust, teen ära).
ma oma uue taustapildiga täitsa rahul :)

huvitav, kas kohalikes koolides saaks sellist posterite programmi arendada?
pildimaterjal on ju tugevalt pilkupüüdev.
üldse ─ selles filmis on see meelelaad, millesse usun:
ilu päästab maailma.

Kommentaare ei ole: